AktüelGazedda'nın GündemiSendikal Platform’dan Tatar’a kınama

Sendikal Platform, “hukuku ayaklar altına alan saldırılar” yapıldığını belirterek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etti, ülkenin kurumlarının “aşağılanmasına çanak tuttuğunu” belirterek, Ersin Tatar’ı da kınadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 17, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Sendikal Platform, “hukuku ayaklar altına alan saldırılar” yapıldığını belirterek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etti,  ülkenin kurumlarının “aşağılanmasına çanak tuttuğunu” belirterek, Ersin Tatar’ı da kınadı.

Basın Emekçileri Sendikası’nın (Basın-Sen) Sendikal Platform adına yaptığı açıklamada, Ersin Tatar’ın ülkenin kurumlarını Ankara’ya şikayet ettiği belirtildi.

Tatar’ın KKTC’nin kuruluş yıldönümü dolaysıyla düzenlenen dünkü törenlerdeki konuşmalarında doktorları, mimar-mühendisleri, öğretmenleri ve devlet kurumu olan İnşaat Planlama Dairesi’ni “Erdoğan’a şikayet ettiği” kaydedilen açıklamada, Tatar’ın “konumunu güçlendirmek için kendi toplumunu ve kurumlarının statüsünün AKP tarafından ayaklar altına alınmasına çanak tuttuğu” iddiasına da yer verildi.

Sendikal Platform açıklamasında, saldırıya uğradığı belirtilen tüm kişi ve kurumlara destek belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..