koronavirusSendikal Platform’dan 11 Eylül’den sonra genel grev kararı

Sendikal Platform, bugün yaptığı toplantının ardından 11 Eylül’e kadar taleplerin yerine getirilmemesi halinde genel grev de dahil her türlü eylemin yapılacağını kaydetti. Alınan kararlar şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sendikal Platform, bugün yaptığı toplantının ardından 11 Eylül’e kadar taleplerin yerine getirilmemesi halinde genel grev de dahil her türlü eylemin yapılacağını kaydetti. Alınan kararlar şöyle:

07/09/20 Pazartesi Tarihinde Gerçekleştirilen Sendikal Platform Toplantı Kararları

Bulaşı artıracak kalabalıklar (dershaneler, kreşler, etütler, düğünler, konserler, eğlence mekanlarındaki toplu etkinlikler vb.) derhal durdurulmalı ve sıkı denetim altına alınmalıdır.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun belirlediği kategorideki tüm ülkelerden girişler 14 gün boyunca tamamen durdurulmalıdır. Bu süre sonunda giriş yapan herkes 14 günlük karantina uygulamasına tabi tutulmalıdır.

Hastanedeki Pandemi Ekibi ve Filyasyon Ekibi talepleri doğrultusunda güçlendirilmelidir, destek ekipler oluşturulmalıdır. İlçelerde genişletilmiş random testler artırılmalıdır.

Ülke güvenli hale gelene kadar Kamu ve Özel Sektör çalışanları hak kaybına uğramadan seyrekleştirilerek, rotasyon usülü ile çalıştırılmalıdır. Okulların açılması Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurul’unun bilimsel görüşleri doğrultusunda olmalıdır.

Yukarıda talep ettiğimiz kararların 11 Eylül Cuma gününe kadar UBP-HP hükümetinin uygulanmaması durumunda Sendikal Platform olarak bizler, genel grev dahil her türlü yasal eylem hakkımızı kullanacağımızı vurgularız.

Sendikal Platform (a)
Tahir Gökçebel
KTOEÖS Başkanı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık