AktüelGazedda'nın GündemiSendikal Platform: Biat anlayışına son verme zamanı geldi

Sendikal Platform yayımladığı basın açıklamasıyla, devletin kendi anayasını tanımazlık ettiğini belirterek, alınan kararın izahı olmadığını belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sendikal Platform yayımladığı basın açıklamasıyla, devletin kendi anayasını tanımazlık ettiğini belirterek, alınan kararın izahı olmadığını belirtti. Açıklama şöyle:

Bir eylemi yasaklamak anayasanın 32. maddesine göre suçtur ve bu suç yine müdahale sonucu devlet eliyle işlenmektedir. Devlet, kendi kuruluş yıldönümü olan 15 Kasım tarihinde kendi anayasasını tanımazlık etmektedir.

Anayasada bulunan “Toplantı ve Yürüyüş Hakkı”nı ihlal eden bu anlayış aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüklerini kısıtlamaktadır. 5 gün önce düzenlenen yürüyüş ile bugün düzenlenmek istenen yürüyüş arasında hiçbir farklılık yoktur. Dolayısıyla bu kararın da izahı yoktur!

Bugün yandaşların yapacağı karşılama gösterisini yasaklamayan, her türlü törene izin veren ve toplumu geren pikniğe sözde yasak bölge olan yerde yapılmasına göz yuman bu biat anlayışına son verme zamanı gelmiştir. Kendi topraklarımızda hem özgürlüklerimiz kısıtlanıyor hem de aşağılanıyoruz. Bunu kabul edip sessizliğe bürünmemiz söz konusu değildir. Sendikal Platform’a bağlı sendikalar başta olmak üzere tüm ilerici örgütlerle artık dönüşü olmayan bir kavgayı vermek adına gerekli adımı atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu kavgayı daha da yükselteceğiz çünkü bu memleket bizim biz yöneteceğiz!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık