AktüelPolitikaSendikal Platform: “Akıncı’ya yapılan her hakaret, Kıbrıs Türk Toplumuna yapılmıştır”

“Akıncı’ya yapılan her hakaret, onu seçen ve liderliğini yaptığı Kıbrıs Türk Toplumuna yapılmıştır.”
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 13, 2019
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Sendikal Platform yazılı açıklama yaparak
Cumhurbaskanı Mustafa Akıncı’nın ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile ilgi yaptığı açıklamaya destek belirtti. Açıklamanın tam metni şöyle:

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Türkiye’nin, Suriye topraklarında başlattığı “Barış Pınarı Operasyonu” hakkında yaptığı açıklama, Kıbrıs Türk Toplumunun genelinin düşüncesini yansıtmaktadır. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin sesi ve vicdanı olmuştur.

Bu insancıl düşünceye dahi tahammülü olmayan ve herkesin, her koşulda Türkiye Hükümetlerinin attıkları adıma itaat etmesi isteyen kesimin, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yönelik hakaretleri, tehditleri ve haddini aşan yorumları tarafımızca kabul edilemezdir. Sayın Akıncı’ya yapılan her hakaret, onu seçen ve liderliğini yaptığı Kıbrıs Türk Toplumuna yapılmış sayılmaktadır. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklaması gayet açık ve nettir. Hiçbir Kıbrıslı Türk, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne ve sınır güvenliğine zarar gelmesini istemez. Kıbrıslı Türk Lider Akıncı da, bizler de sadece bu sorunun çözümünün kan dökerek değil müzakere ederek çözüleceği görüşünü ortaya koyuyoruz. 

Sendikal Platform olarak her daim “savaşın kazananı, barışın ise kaybedeni olmaz” ilkesini ortaya koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Ayrıca bu yönde de mücadele vermeyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü coğrafyamızda yaşanan çatışma ortamının ancak barış müzakereleriyle sona ereceği görüşündeyiz.

Sendikal Platform

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..