AktüelEkonomi PolitikSendikal Plaform 28 Aralık’ta eyleme gidiyor

Sendikal Platform‘a örgütlü 9 sendika, toplumun fakirleşmesine, yol edilmesine ve dilenci hale getirilmesine karşı 28 Aralık’ta yürüyüş yapacaklarını açıkladı.
Gazedda KıbrısAralık 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sendikal Platform‘a örgütlü 9 sendika, toplumun fakirleşmesine, yol edilmesine ve dilenci hale getirilmesine karşı 28 Aralık’ta yürüyüş yapacaklarını açıkladı.

KTOEÖS Merkez Binası‘nda açıklama yapan Sendikal Platform, devleti yönetenlerin sorumluluk duymak bir yana, memleketin yangın yerine döndüğünün bile farkında olmadıklarını belirtti.

Bir yandan tüm emekçilerin yokluk sınırında buluşturulması için kendilerini adamışçasına çalışmakta, bir yandan ise atama ile “gel başla” diyerek yandaşları işe almaya, umut tacirliğine devam ettiklerini belirten platform, “Adaletmiş, fırsat eşitliğiymiş, hak-hukukmuş umurlarında bile değildir” dedi.

Platform’un açıklamasının tamamı şu şekilde:

Bizler bu ülkeye, bu ülkedeki geleceğimize, çocuklarımıza, toplum sorunlarına duyarlı olan, daha güzel bir gelecek için, yaşanabilir bir ülke için, çocuklarımıza umut olmak için kaygı duyuyor, sorumluluk hissediyoruz.

Bu sorumlulukla yollardayız, meydanlardayız, okuldayız, limandayız, dairedeyiz, belediyedeyiz… ancak görünen odur ki devleti yönetenler sorumluluk duymak bir yana, memleket yangın yerine dönmüşken bunun farkında bile değildirler.

“Adaletsizliğin bedelini bu ülkenin gençleri, çocukları ödemektedir”

Bir yandan tüm emekçilerin yokluk sınırında buluşturulması için kendilerini adamışçasına çalışmakta, bir yandan ise atama ile “gel başla” diyerek yandaşları işe almaya, umut tacirliğine devam etmektedirler. Adaletmiş, fırsat eşitliğiymiş, hak-hukukmuş umurlarında bile değildir.

Ne acıdır ki bu vurdumduymazlığın, bencilliğin, adaletsizliğin bedelini bu ülkenin gençleri, çocukları ödemektedir. Bu ülkeyi yönetenler için ülkeye kim gelmiş, kim gitmiş önemli değildir. Yeter ki ekonomik çark çalışsın, insan sayısı artsın. Nitelik hiç önemli değil, nicelik bize yeter diyorlar. Bu ülkenin evlatlarını göç yollarına döküyorlar.

“Muhtaç durumuna düşen bir toplum yarattınız”

Her geçen gün yoksullaştırılan, ekmek kuyruğunda, benzin kuyruğunda, hastane kuyruğunda, ilaç kuyruğunda, göç kuyruğunda, iş kuyruğunda bekletilen, el avuç açan, muhtaç durumuna düşen bir toplum yarattınız.

“Halkı muhtaç halde dönüştüren bu yapıyı REDDEDİYORUZ!”

Buna isyanımız var!

Bu toplum bunları hak etmiyor!

Dayattıklarınızı kabul etmiyoruz!

Yarattığınız düzeni kabul etmiyoruz!

Adaletsizliği, umur tacirliğini, el avuç açan bir anlayışı,

halkı muhtaç halde dönüştüren bu yapıyı REDDEDİYORUZ!

Alım gücünün korunması için,

adaletli bir vergi sistemi için,

alım gücünün korunacağı bir para birimi için,

onlarca yıldır teşvik, muafiyet alıp bir kuruş vergi ödemeyenlerin toplumumuzda

çaldıklarını geri vermeleri için,

servet vergisini konuşmak için,

çocuklarımızın geleceklerinin çalınmasına engel olmak için,

Önce insan, halk demek için 28 Aralık günü sokakta olacağız!Meydanları dolduracak, toplumun fakirleşmesine, yok edilmesine, dilenci hale getirilmesine karşı yürüyeceğiz.

Tüm sendikalara, derneklere ve halkımıza birlikte mücadele etmeye, daha güzel günler göreceğimiz bir gelecek için sesimizi yüceltmeye çağırırız.

KTOEÖS, KTÖS, KTAMS, DEV-İŞ, KOOP-SEN, VERGİ-SEN, ÇAĞ-SEN, GÜÇ-SEN, BES

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık