PolitikaSelahattin Demirtaş, Polis Helikopteriyle Edirne Cezaevi’ne Götürüldü

Türkiye’de Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü ‘terör’ soruşturması kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, polis helikopteriyle Edirne’ye götürüldü. Sputnik’te yer alan habere göre Diyarbakır’dan uçakla ilk önce Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirilen Demirtaş, bir süre burada bekletildikten sonra, polis helikopterine alınarak Edirne’ye götürülmek üzere yola çıkarıldı. Helikopter, saat 22.45 sıralarında İl Spor Müdürlüğü’nün arkasında bulunan spor kompleksi alanına iniş yaptı. Demirtaş, burada bekleyen Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na ait ekipler tarafından sıkı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2016
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Türkiye’de Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü ‘terör’ soruşturması kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, polis helikopteriyle Edirne’ye götürüldü.

Sputnik’te yer alan habere göre Diyarbakır’dan uçakla ilk önce Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirilen Demirtaş, bir süre burada bekletildikten sonra, polis helikopterine alınarak Edirne’ye götürülmek üzere yola çıkarıldı.

Helikopter, saat 22.45 sıralarında İl Spor Müdürlüğü’nün arkasında bulunan spor kompleksi alanına iniş yaptı. Demirtaş, burada bekleyen Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na ait ekipler tarafından sıkı güvenlik önlemleri arasında Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Demirtaş’ın ilk gece tek kişilik bölüme alındığı belirtildi. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Grup Başkanvekili İdris Baluken, milletvekilleri Nursel Aydoğan, Leyla Birlik, Gülser Yıldırım, Selma Irmak, Ferhat Encü ve Abdullah Zeydan ‘terör’ soruşturması kapsamında tutuklanmış; İmam Taşçıer, Ziya Pir ile Sırrı Süreyya Önder adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Demirtaş: Bu zulüm günleri, direnişimiz karşısında er geç son bulacaktır

HDP Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, avukatı aracılığıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

not

HDP tarafından duyurulan bu mesaj şöyle:

“Hükümet ve Saray öncülüğünde devam eden sivil darbenin başka aşaması ile karşı karşıyayız. Ben ve arkadaşlarım bu hukuk dışı darbeye karşı her yerde ve her aşamada dimdik durmaya devam edeceğiz. Bizler, halkımızın fedakarca yürüttüğü demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesine sıkı sıkıya bağlı kalacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bu zulüm günleri, direnişimiz karşısında er geç son bulacaktır. İrademizi kırabileceklerini sananlar, bu ucuz komplolarla sadece kendi zavallılıklarını teyit etmiş oluyorlar. Koşullar ne olursa olsun demokratik, siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Barış çağrılarımızı yinelemeye devam edeceğiz. Bütün dostlara en içten selam ve sevgilerimizi iletiyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..