AktüelGazedda'nın GündemiÖzel Haber“Sehven” iptal edilen karara ara emri alındı!

Mahkeme 15 Temmuz'da çıkarılan emirnamenin devam ettiğini belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 23, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Şehir Plancıları Odası ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin birlikte açmış olduğu davanın Ara Emri görüşmesi 21 Temmuz Pazartesi günü yapıldı. Yüksek İdare Mahkemesi konuyu tek taraflı dinledi ve duruşmayı 23 Temmuz Perşembe gününe erteleme kararı almıştı. Okunan karara göre Yüksek İdare Mahkemesi, Başbakan Ersin Tatar tarafından emirname değişikliğini sehven hata yapıp yayınladığı gerekçesi ile emirnamenin yürürlükten kaldırılma kararını Ara Emri ile iptal etti. 

Mahkeme 15 Temmuzda çıkarılan emirnamenin devam ettiğini belirtti. Kıbrıs Şehir Plancıları Odası sosyal medyada paylaşımında konuya ilişkin açıklamasında şu sözlere yer verdi:

14 Ocak 2020’de yayınlanmış olan “Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Bölgesi Geçiş Süreci Emirnamesi 2” İmar Planı yürürlüğe girene kadar yürürlükte olacaktır.

Planlı ve sürdürülebilir bir gelişme ve kalkınma için çalışması bitmiş olan İmar Planının yürürlüğe girmesi gerekmektedir.

Tüm bölgeye hayırlı olsun. Şehir Plancıları olarak kamu yararını zedeleycek tüm adımların karşısında durmaya devam edeceğimiz gibi İmar Yasası kapsamında yapılacak tüm çalışmalara katkı koymaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık