AktüelGazedda'nın GündemiŞehit Aileleri’nden Tekke Bahçesi’ndeki mezarlarla ilgili çağrı

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği, Tekke Bahçesi'ndeki şaibeli mezarlarla ilgili açıklama yaparak, şaibeli mezarların açılması için girişim yapılmasını istedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 27, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği, Tekke Bahçesi’ndeki şaibeli mezarlarla ilgili açıklama yaparak, şaibeli mezarların açılması için girişim yapılmasını istedi.

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği de Tekke Bahçesi’ndeki mezarlarla ilgili açıklama yaptı. Açılacak mezarlarda ne ile karşılaşılacağının bilinmediği belirtilen açıklamada, “ülkede şehitlere verilen değer bu olmamalıdır” denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tekke Bahçesi Şehitliği’nde yapılan kazılarda bir mezardan beş, bir mezardan yedi, bir mezardan bir, diğer üç mezar boş çıkmıştır. Bundan sonra açılacak olan mezarlarda ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz… Yazık, çok yazık… Bu ülkede şehitlere verilen değer bu olmamalıdır. 1974 şehitlerimizin aileleri DNA testleri için Kayıp Şahıslar Komitesi’ne müracaat etmelidir”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft