AktüelKentŞehir Plancıları Odası: Görüşlerimiz ciddiye alınsaydı böyle olmazdı

Kıbrıs Şehir Plancıları Odası, sosyal medyada gündem olan MOBESE direkleriyle ilgili olarak daha önce uyarıda bulunduklarını, Meclis komitesine görüş verdiklerini fakat eleştirilerinin ciddiye alınmadığını kaydetti. Oda’dan yapılan açıklamada, “2018 Yılında hazırlanan yasa henüz tasarı halindeyken, Hukuk Komitesine Şehir Plancıları Odası olarak ekteki görüşü ilettik. Bu görüşde aşağıda yazmış olduğumuz maddeler dikkate alınıp çalışmaya dahil edilmiş olsaydı dün karşımıza çıkan manzarayı yaşamamış olacaktık” ifadelerine yer verildi. İşte açıklama: Dün sosyal medyada konuşulan, “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi”...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 26, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Şehir Plancıları Odası, sosyal medyada gündem olan MOBESE direkleriyle ilgili olarak daha önce uyarıda bulunduklarını, Meclis komitesine görüş verdiklerini fakat eleştirilerinin ciddiye alınmadığını kaydetti.

Oda’dan yapılan açıklamada, “2018 Yılında hazırlanan yasa henüz tasarı halindeyken, Hukuk Komitesine Şehir Plancıları Odası olarak ekteki görüşü ilettik. Bu görüşde aşağıda yazmış olduğumuz maddeler dikkate alınıp çalışmaya dahil edilmiş olsaydı dün karşımıza çıkan manzarayı yaşamamış olacaktık” ifadelerine yer verildi.

İşte açıklama:

Dün sosyal medyada konuşulan, “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi” kapsamında kurulacak olan kameralar için yerleştirilen direkler, Lefkoşa Suriçi ve Girne Antik Limanın görüntüsüne/dokusuna uygun olmayacak şekilde yapıldığı herkes tarafından aşikardır.
2018 Yılında hazırlanan yasa henüz tasarı halindeyken, Hukuk Komitesine Şehir Plancıları Odası olarak ekteki görüşü ilettik. Bu görüşde aşağıda yazmış olduğumuz maddeler dikkate alınıp çalışmaya dahil edilmiş olsaydı dün karşımıza çıkan manzarayı yaşamamış olacaktık;

Hazırlanan yasa gereği Kent Güvenlik Sistemleri Komitesine üye olmamıza rağmen görüşümüz yeterince değerlendirilmemiştir.

Yaptığımız açıklamalar YETKİLİ kişiler tarafından malesef muhalefet olarak görülmektedir. Ancak odamız Şehir Planlama mesleği kapsamında yaptığı açıklama ve verdiği görüşlerde sadece “KAMU YARARI”nı gözetmekte ve aldığımız eğitim doğrultusunda bilimsel dayanaklara göre açıklama yapmaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık