koronavirusSeçtirilmiş liderden aşı üstünden egemenlik zırvası!

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar insan sağlığı üzerinden siyaset yaparak aşıların Kıbrıs Cumhuriyeti üzerinden kuzeye gelmesi halinde aşıları kabul etmeyeceklerini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar insan sağlığı üzerinden egemenlik siyaseti yaparak aşıların Kıbrıs Cumhuriyeti üzerinden kuzeye gelmesi halinde aşıları kabul etmeyeceklerini bildirdi.

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün öğle saatlerinde BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Elizabeth Spehar’la görüştü. Görüşme sonrasında basına açıklamalarda bulunan Tatar, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onay alınmıp Pfizer ve Moderna aşılarının Kıbrıs Cumhuriyeti üzerinden kuzeye verilmesini kabul etmeyeceklerini ifade etti. Tatar açıklamasında aşının doğrudan Avrupa Birliği üzerinden Kıbrıs’ın kuzeyine gelmesi gerektiğini de söyledi.

İki toplumlu teknik komitelerin çalışabilmesi için çalışmaların sürdüğünü de ifade eden Tatar, Avrupa Birliği’nden gelecek olan aşı konusunda komitelerde görüşmelerin gerçekleştiğini, bu konuda da Birleşmiş Milletler’den yardım istediklerini ifade ederek, muhataplarının Kıbrıs Cumhuriyeti değil, Avrupa Birliği olduğunu kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık