AktüelGazedda'nın Gündemi“Seçimlere yönelik birleşim, dağılmaya mahkumdur”

Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreterliği tarafından organize edilen bölge etkinliklerinden bir yenisi Girne‘de gerçekleştirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreterliği tarafından organize edilen bölge etkinliklerinden bir yenisi Girne‘de gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Ali Şahin tarafından yapılan “Dünden Bugüne Seçim Birliktelikleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi.

Sunum konusuna ilişkin olarak, katılımcıların da dahil olduğu verimli bir sohbet gerçekleştirildi.

Sunumda, 1990’tan 2018’e kadar solun farklı farklı özneleri tarafından genel seçimlerde yaratılan birliktelikler ve bu birlikteliklerin sonuçları çeşitli boyutlarıyla ele alındı.

“Seçimlere yönelik birleşim, dağılmaya mahkumdur”

Katılımcıların da katkılarıyla zenginleşen tartışmada özellikle son dönemlerde yaygınlaşan solun birleşmesi gerektiği söyleminin aksine ortaya çıkan örneklerle de görüldüğü gibi, bu birleşme iddiasının solu güçlendirmediği, tersine zayıflattığı ve yeni bölünmelere sebep olduğu üzerinde duruldu.

Ayrıca sokakta pratik karşılık bulan ve iş güç eylem birlikteliği ile desteklenmeyen; sadece seçimlere yönelik gerçekleştirilen birleşimin dağılmaya mahkum olduğu da konuşuldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık