koronavirusSeçim ertelendi: Akıncı görevine devam edecek

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun 11 Ekim’de, ikinci tur olursa onun da 18 Ekim’de gerçekleşmesine oy çokluğu ile karar verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun 11 Ekim’de, ikinci tur olursa onun da 18 Ekim’de gerçekleşmesine oy çokluğu ile karar verdi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Cumhurbaşkanlığı seçiminin 11 Ekim’e ertelenmesine 41 evet, 2 hayır ile onay verdi.

Oylamaya Yeniden Doğuş Partisi milletvekilleri Erhan Arıklı ve Bertan Zaroğlu hayır oyu verdi.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, Yüksek Seçim Kurulu’nun 26 Nisan olarak açıkladığı Cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelenmesi gündemiyle toplanmış, ve ilk tur için 11 Ekim, eğer olursa ikinci tur için de belirlenen 18 Ekim tarihlerini oy birliği ile kabul etmişti.

Alınan karar uyarınca, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, seçim tarihine kadar görevine devam edecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft