AktüelGazedda'nın GündemiSayın Bakan Corona virüsüyle ilgili bir çalışmanız var mı?

Corona Virüsü ile ilgili dünyanın farklı noktalarında önlemler alınıyor. Peki Kıbrıs'ın kuzey yarısında durum nedir?
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 24, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Ölümcül SARS virüsünün de dahil olduğu virüs familyasından olan Corona Virüsü yayılmaya devam ediyor. Çin’de başlayan ve dünyanın farklı noktalarında ortaya çıkan virüsle ilgili, ülkeler önlemler almaya başladı.

Öte yandan konuyla ilgili kktc Sağlık Bakanlığı’ndan henüz bir açıklama yapılmadı. Ülkeye pek fazla turist gelmese de, virüsün gelme olasılığı mevcut. Konuyla ilgili olarak Türkiye’de de bazı önlemler alınırken, Kıbrıs’ın kuzey yarısı henüz bir adım atmadı.

Ne olmuştu?

Çin yönetimi Wuhan yakınlarındaki 4 kenti karantinaya almıştı.

Singapur, Wuhan kentinde ortaya çıkan virüsle ilgili ilk vakanın kendi topraklarında görüldüğünü duyurmuştu.

Vietnam Sağlık Bakanlığı da hastalık belirtisi gösteren iki Çinlinin tespit edildiğini açıklamıştı. Yapılan resmi açıklamada bu kişilerde corona virüsünün tespit edildiği doğrulanmıştı.

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü salgınında ölenlerin sayısı 17’ye, toplam vaka sayısı da 571’e çıkmıştı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık