AktüelGazedda'nın GündemiSaraydan külliye açıklaması: Hadsiz, saldırgan, zehirli

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a hadiye edeceği “Külliye” projesine yönelik eleştirilere yanıt Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 9, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a hadiye edeceği “Külliye” projesine yönelik eleştirilere yanıt Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan geldi.

Yapılan açıklamada, 586 milyon Türk Lirası kaynağın “Külliye Projesi” için ayrılması yönündeki eleştiriler, “haksız, haddini aşan ve manipülasyonla bezenmiş zehirli bir dil” olarak tanımlandı.

Projenin, Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet Meclisi binasının yenisini içereceği belirtildi, “halka açık amfi tiyatro, botanik bahçesi, bisiklet ve yürüyüş yolları” içereceği ifade edilirken, mevcut binanın “can güvenliğini tehdit ettiği” iddiaları da ortaya kondu. 

Açıklamada, projenin, kktc-TC Ekonomik ve Mali İş Birliği Protokolü’ndeki Ankara kaynaklı projelerden biri olduğu ifade edildi.

Erhürman: “Zehirli dil gibi ifadelerle siyasetin dilini zehirlemeye kalkmayın”

Öte yandan Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ülkenin içerisinden geçtiği bu ekonomik darboğazda Külliye’ye harcanacak 586 Milyon TL’nin birçok kişi tarafından onaylanmadığını ifade etti, ‘zehirli dil’ benzetmesi yapan Tatar’ı eleştirdi.

“Biz siyasette böyle bir dil tercih etmiyoruz” ifadelerini kullanan Erhürman, şunları aktardı:

“Memlekette bunca ekonomik sıkıntının ortasında sağlanan 586 milyon TL tutarındaki dış kaynağın külliye yapımına ayrılmasını doğru bulanların sayısı iki elin parmaklarını geçmezken, Sn. Tatar bu konudaki eleştirilere içerlemiş.

Eleştiri yapanları “zehirli dil” kullanmakla suçlamaya kadar vardırmış işi. Biz buralarda böyle bir siyasi dili tercih etmiyoruz Sn. Tatar! Yaptığınız ve yapmadığınız onca şeyden sonra bir de “zehirli dil” gibi ifadelerle siyasetin dilini zehirlemeye kalkmayın”.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık