AktüelGazedda'nın GündemiSaner yine doğru söylemedi: Abdullah Gül Meclis’te konuşmuştu

Saner'in bilerek mi, yoksa bilgisizliğinden mi bunu söylediğini bilemesek de toplumsal hazıfayı canlı tutmak adına arşivlere bakmamız gerekmektedir.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış başbakan Ersan Saner doğru olmayan bir bilgiyi daha kamuoyuyla paylaştı.

Saner, bugün yaptığı bir açıklamada “Sayın Erdoğan bu ziyareti sırasında bir ilki de gerçekleştirerek Türkiye Cumhurbaşkanı sıfatı ile Cumhuriyet Meclisimizde konuşacak” iddiasında bulundu.

Saner’in bilerek mi, yoksa bilgisizliğinden mi bunu söylediğini bilemesek de toplumsal hazıfayı canlı tutmak adına arşivlere bakmamız gerekmektedir.

Erdoğan Meclis’te konuşacak ilk TC Cumhurbaşkanı değil

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kktc meclisinde konuşacak ilk TC Cumhurbaşkanı değil.

Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçildikten sonra Kıbrıs’a yaptığı ilk yurtdışı ziyaretinde kktc meclis genel kuruluna hitap etmişti.

Gül: Kıbrıs Türkü azınlık değildir

Gül, 18 Eylül 2007’de adaya gelerek dönemin Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Meclis Başkanı Fatma Ekenoğlu ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer ile görüşmeler gerçekleştirmiş, ardından da 19 Eylül 2007’de özel oturumla toplanan Meclis’e hitap etmişti.

Gül: Türk Askeri adada kalmaya devam edecek

“Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçildikten sonra ilk yurtdışı ziyaretini gerçekleştirdiği KKTC’de Meclis Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Gül, Meclis’e gelişinde KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve KKTC Meclis Başkanı Fatma Ekenoğlu tarafından karşılandı. Gül ile 20 dakikalık bir görüşme gerçekleştiren Ekenoğlu, daha sonra Meclis’teki grupları Gül’e takdim etti. Takdime Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Soyer, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, Özgürlük ve Reform Partisi Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı katıldı.”

Gül, KKTC Meclisi'nde konuştu: Kıbrıs Türkü azınlık değildir
Abdullah Gül, KKTC Meclisi'nde
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık