AktüelMedya OdasıSaner rahatlayabilir: Patronlardan izin çıktı

Bir haftayı aşkın süredir ağzında laf geveleyen atanmış Başbakan Ersan Saner artık derin bir nefes alabilir. Patronlardan izin çıktı... Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı, Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili adım attı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bir haftayı aşkın süredir ağzında laf geveleyen atanmış Başbakan Ersan Saner artık derin bir nefes alabilir. Patronlardan izin çıktı… Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı, Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili adım attı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker’in “Gazeteci Kutlu Adalı’nın Kıbrıs’ta öldürülmesi” olayına ilişkin iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, Kıbrıs’ın kuzeyinden bilgi ve belge isteneceği bildirildi.

Öte yandan, bir haftadır konuyu geçiştirmek için atanmış Başbakan’ın Türkiye’de yapılan bu açıklama ile derin bir nefes aldığı düşünüyor.

Basın-Sen: Saner’in söyleminin boş olduğu kanıtlandı

Basın Emekçileri Sendikası ise konuyla ilgili yayımladığı basın açıklamasında, Ersan Saner’in “soruşturulacak yeni bir şey yok” söyleminin ne kadar boş olduğunun görüldüğünü kaydetti. Açıklama şöyle:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili soruşturma başlatması son derece önemli bir gelişmedir. Bu adım bir taraftan Başbakan Ersan Saner’in, “Soruşturulacak yeni bir şey yok” söyleminin ne kadar boş olduğunu gösterirken, diğer yandan soruşturmanın Kıbrıs ayağının ne kadar geciktiğinin kanıtıdır. Ortada çok ciddi iddialar ve Atilla Peker’in itirafı varken adanın kuzeyinde hala adım atılmaması utanç verici bir durumdur.

Derhal Başsavcılık devreye girmeli ve bu soruşturma Türkiye adli makamlarıyla eş zamanlı yürütülmelidir. Bu konun takipçisi olacağız ve gerektiği takdirde eylemlilik boyutuna geçeceğiz.

Saygılarımızla;

Basın-Sen Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık