koronavirusSaner için kamu hizmeti: Güneydeki vaka sayısı 77

Atanmış Başbakan Ersan Saner, BRT’de katıldığı TV programında güneyde vakaların halen yüksek seyrettiğini iddia ederek, barikatların açılmayacağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, BRT’de katıldığı TV programında güneyde vakaların halen yüksek seyrettiğini iddia ederek, barikatların açılmayacağını duyurdu. Belli ki güneyde yayın yapan herhangi bir yayın organını takip etme becerisine sahip olmayan Saner’e kamu hizmeti vermek boynumuzun borcudur.

Hayaller dünyasında yaşayan atanmış Başbakan Ersan Saner, toplumun yüzüne yalan söylemeye devam ediyor. Saner, BRT’de yaptığı açıklamada, barikatların henüz açılmayacağını ifade ederek, Kıbrıs’ın güneyinde vakaların azalması durumunda tüm barikatları açmaya hazır olduklarını söyledi. 

Yapılan bu saçma açıklama ile, ne Saner’in ne de basın danışmanlarının güneyde yaşanan gelişmelerin farkında olmadığını fark etmiş bulunmaktayız. Bu sebeple, güneydeki basın bültenlerini ve gelişmeleri okuyup takip etme yetisine sahip bir ekip olarak, bugünkü vaka açıklamasını Ersan Saner için derledik. 

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, yapılan 49 bin 364 test sonucunda bugün güneyde 77 yeni vaka tespit edildi. 2 kişi de hayatını kaybetti. Hastanelerde ise 48’i ağır 134 kişi tedavi görüyor. Aynı gün Kıbrıs’ın kuzeyinde tedavisi devam eden hasta sayısı ise 338 olarak açıklandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık