AktüelEkonomi PolitikSaner ‘hayal’ satmaya devam ediyor

Atanmış Başbakan Ersan Saner hayal satmaya devam ediyor. Ulusal Birlik Partisi’nin yayın organına dönüşen BRT'de canlı yayınına katılan Saner, vizyonlarının kktc’nin tümüyle serbest bölge olması yönünde olduğunu ifade ederek, “neden olmasın?” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner hayal satmaya devam ediyor. Ulusal Birlik Partisi’nin yayın organına dönüşen BRT’de canlı yayınına katılan Saner, vizyonlarının kktc’nin tümüyle serbest bölge olması yönünde olduğunu ifade ederek, “neden olmasın?” dedi.

KIB-TEK’teki alımlardan rahatsızlık

Soru üzerine KIB-TEK’in ihalesiz alım yapmasından rahatsızlık duyduğunu açıklayan Saner, ancak 20 Eylülde ihalenin tamamlanmasından sonra yakıt sıkıntısının ortadan kalkacağını söyledi.

Saner, asgari ücretin hayat pahalılığı oranında belirlenmesini istediklerini belirterek, “4 örgütün kendi aralarında anlaşması durumunda bugün ya da bu hafta içinde asgari ücret konusunda bir karara varılacak” dedi.

Meclisin açılması konusunda UBP içinde bir sorun görmediğini belirten Saner, hükümet ortağı partiler içinde yaşanan bazı sıkıntıların, oturuma yansıyıp yansımayacağını göreceklerini söyledi.

Vizyonumuz kktc’nin tümüyle serbest bölge olması

UBP Kurultayı’nın 30 Ekim’de yapılacağını ve herkesin sağduyulu hareket edeceğinden şüphe duymadığını ifade eden Saner, ülkede covid için kural koyarken, UBP’nin 17 Bin 500 kişi ile tek merkezde kurultay yapmasının yanlış olacağını söylediğini hatırlattı.

Saner, “Yeni vizyonlarımızı ortaya koyacağız. Bizler KKTC’yi serbest bölgeye çevirme çalışmamızı başlattık. Tamamlanınca paylaşacağız. KKTC artık neden serbest bölge olmasın?” şeklinde konuştu.

Erken seçim 

Meclis’te 4 Ekim’de erken seçim önergesinin gelebileceğini ifade eden Saner, kurultayı başarı ile geride bırakıp artık erken seçime hazırlanacağını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık