AktüelMedya OdasıSaner Adalı cinayetinin çözülmesini istemiyor!

Atanmış Başbakan Ersan Saner, Kutlu Adalı cinayetinin çözülmesini istemediğini belli etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, Kutlu Adalı cinayetinin çözülmesini istemediğini belli etti. Kıbrıs Postası Web TV’de bugün açıklamalarda bulunan Saner, “Polisin soruşturması gereken herhangi bir konu varsa gerekli soruşturma yapılır” dedi.

Başbakan Ersan Saner, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’na telefon bağlantısıyla katıldı.

“Polisin soruşturması gereken herhangi bir konu varsa gerekli soruşturma yapılır” ifadelerini kullanan Saner, “Bu konu bize geldiği için gerekli çalışma polis tarafından yapılacaktır. Bu konuda daha fazla konuşmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ek bilgi geldiği takdirde polisimiz soruşturmayı ilerletecektir…”diye konuştu.

Başbakanlıktan verilen bilgiye göre, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 1996 yılında faili meçhul bir cinayete kurban giden gazeteci Kutlu Adalı cinayeti hakkında youtube kanalında yaptığı itiraf ile ilgili bir soru üzerine açıklamalarda bulunan Ersan Saner, “Bir itiraf üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de gündemin farklılaştığını üzülerek gözlemliyorum. 1996 yılında yaşanmış bir olay; araştırılması yapılmış, dosyalar düzenlenmiş. Konuyla ilgili aile tatmin olmadığı için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar uzayan bir süreç. Sonuç itibariyle kapanmış bir olay, geçen gün youtube da  yayınlanan videoya da yapılan açıklamayla tekrar alevlendi” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık