PolitikaSanders’den Trump’a: En Kötü Kabusun Oluruz

ABD’de bu yıl Demokratların başkan adaylarından olan ancak Hillary Clinton’a karşı kaybeden Senatör Bernie Sanders ABD’nin başkan Donald Trump’ı uyardı. Sanders bireylere baskı yapması halinde Trump’ın ‘en kötü kabusu oluruz’ dedi. Vermont Senatörü Sanders, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Eğer Donald Trump insanların öfkesini Müslümanların, Hispaniklerin, Afrikalı Amerkalıların ve kadınların üzerine yöneltirse onun en kötü kabusu oluruz” dedi. Bernie Sanders on Twitter If Donald Trump takes people’s anger and turns it against Muslims, Hispanics, African Americans and women,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 11, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD’de bu yıl Demokratların başkan adaylarından olan ancak Hillary Clinton’a karşı kaybeden Senatör Bernie Sanders ABD’nin başkan Donald Trump’ı uyardı. Sanders bireylere baskı yapması halinde Trump’ın ‘en kötü kabusu oluruz’ dedi.

Vermont Senatörü Sanders, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Eğer Donald Trump insanların öfkesini Müslümanların, Hispaniklerin, Afrikalı Amerkalıların ve kadınların üzerine yöneltirse onun en kötü kabusu oluruz” dedi.

Bernie Sanders on Twitter

If Donald Trump takes people’s anger and turns it against Muslims, Hispanics, African Americans and women, we will be his worst nightmare.

Sanders çarşamba günü insanların yaşamlarını iyileştirme konusunda Trump ile çalışmaya hazır olduğunu belirtmişti.

Başkanlığa aday olan ancak yarışta aynı partiden rakibi Clinton’a karşı kaybedince onu desteklemiş olan Sanders açıklamasında “Trump’ı bu ülkedeki çalışan insanların ailelerinin yaşamını iyileştirecek politikaları takip etme konusunda ciddi olduğu sürece destekleyeceğiz. Ancak ırkçı, cinsiyetçi, yabancı düşmanı ve çevre karşıtı politikalarda ona güçlü şekilde karşı çıkacağız” ifadelerini kullanmıştı. Sanders, Associated Press’e (AP) yaptığı açıklamada da 2020’de yeniden başkan adayı olma ihtimalini dışlamadığını belirtmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık