AktüelKitapYaşam“Sanayi Holding ve DEV-İŞ” kitabı tanıtılacak

“Sanayi Holding ve Dev-İş – Sanayi Holding’de Dev-İş’in Örgütlülük Deneyimi”, Fatma Türkoğlu imzalı kitap bu akşam (13 Mayıs Pazartesi) saat 19:00’da DEV-İŞ lokalinde gerçekleştirilecek etkinlikle tanıtılacak. Khora yayınlarında yapılan açıklama şöyle: Fatma Türkoğlu’nun kaleminden Khora Yayınları’ndan çıkan “Sanayi Holding ve Dev İş” kitabının ilk tanıtım etkinliği 13 Mayıs Pazartesi günü saat 19’da Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) lokalinde gerçekleşiyor. Etkinlikte kitabın yazarı Fatma Türkoğlu’nun yanı sıra, Dev-İş Genel Başkanı Hasan Felek de katılarak bir konuşma...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 13, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

“Sanayi Holding ve Dev-İş – Sanayi Holding’de Dev-İş’in Örgütlülük Deneyimi”, Fatma Türkoğlu imzalı kitap bu akşam (13 Mayıs Pazartesi) saat 19:00’da DEV-İŞ lokalinde gerçekleştirilecek etkinlikle tanıtılacak. Khora yayınlarında yapılan açıklama şöyle:

Fatma Türkoğlu’nun kaleminden Khora Yayınları’ndan çıkan “Sanayi Holding ve Dev İş” kitabının ilk tanıtım etkinliği 13 Mayıs Pazartesi günü saat 19’da Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) lokalinde gerçekleşiyor. Etkinlikte kitabın yazarı Fatma Türkoğlu’nun yanı sıra, Dev-İş Genel Başkanı Hasan Felek de katılarak bir konuşma gerçekleştirecek.

Gecede katılımcılar yazarla kitap ile ilgili söyleşi yapma ve kitaplarını imzalatma fırsatı da yakalayacaklar.


Tanıtım Bülteninden:
“Sanayi Holding ve Dev-İş – Sanayi Holding’de Dev-İş’in Örgütlülük Deneyimi” isimli kitap Khora Yayınlarından çıktı. Fatma Türkoğlu’nun yazdığı kitabın Editörlüğünü Münür Rahvancıoğlu, kapak sayfa tasarımını ise Ömer Tatlısu hazırladı. Khora Yayınlarının 66’ıncı kitabı olan eser 238 sayfadan oluşmakta. 25TL olan kitap Lefkoşa, Mağusa ve Omorfo Khora Kitap Evlerinden ve tüm kitapçılardan temin edilebilir.
Kitap, Sanayi Holding’in kuruluşundan tasfiyesine uzanan süreçte sendikal mücadeleleri, işçilerin tanıklıklarını da içerecek şekilde gözler önüne seriyor. Dönemin değişen ekonomi politikaları ışığında ortaya çıkan özelleştirme süreci akademik bir analize tabi tutulurken, Dev-İş’te örgütlü emekçilerin kişisel tanıklıkları temelinde okuyucuya bilimsel bir Sanayi Holding tarihi sunuyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık