koronavirusSalgın kontrolden çıktıktan sonra karantina uygulaması kararı alındı

Salgın kontrolden çıktıktan sonra hükümet adım atmaya karar verdi. Başbakan Ersin Tatar, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile toplantı yaptı. Toplantıda 7 gün karantina uygulamasına başlanması yönünde karar çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 5, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Salgın kontrolden çıktıktan sonra hükümet adım atmaya karar verdi. Başbakan Ersin Tatar, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile toplantı yaptı. Toplantıda 7 gün karantina uygulamasına başlanması yönünde karar çıktı.

Başbakan Ersin Tatar, salgının kontrolden çıkması sonrasında Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile toplantı yaptı. Toplantıda 7 gün karantina uygulamasına başlanması yönünde karar çıktı.

Toplantıya Başbakan Ersin Tatar yanısıra, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve bazı bakanlar katıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Ersin Tatar ve Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin, az sonra Sağlık Bakanlığı’nda yapılan toplantının ardından BRT’de canlı yayında açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

Öte yandan muhalefet partisi lideri gibi davranan Dışişleri Bakanı Özersay ise açıklamasında “10 gün önce ülkeye girişlerde kısa süreli karantina uygulaması önermiştik ama o gün kabul görmemişti ve Bakanlar Kurulu kararı alınamamıştı. Şimdi sağlık kurulunun da ısrarıyla 7 günlük karantina noktasına gelinmesi sevindiricidir. Gerek dünyada gerekse Türkiye’de günlük vaka sayılarının önemli ölçüde artmış olması, okullarımızın açılıyor olması ve kış girişinde bulunmamız bu ilave tedbirleri almamızı zorunlu kılmıştır” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..