AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusSalamis’te kurulan karantina, hastalığı yayma tehlikesi taşıyor

Salamis Hotel dün sabah saatlerinde Alman asıllı bir turistte ortaya çıkan koronavirüs vakasıyla ilgili olarak karantinaya alındı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 11, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Dün sabah saatlerinde ülkenin kuzeyinde ortaya çıkan koronavirüsle ilgili olarak, Alman turistin konakladığı Salamis Hotel’de karantina başladı. Halen devam eden ve 800 civarında insanın bulunduğu hotelde, karantina prosedürünün hatalı yapıldığı bildiriliyor.

GazeddaKıbrıs’ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, bahsi geçen hotelde karantinanın sağlıklı koşullarda oluşturulmadığı öğrenildi. Edinilen bilgide, karantina altında olan kişilere yemek servisinin halen hotel çalışanları tarafından yapıldığı ve hotel çalışanlarından birinin enfekte olması halinde bu durumun, hastalığı otelde bulunan herkese yayabileceği riskini taşıdığı belirtildi.

Hotel çalışanları da karantina altında olmalı

Hotel karantina altına alınmış olsa da, hotel çalışanları halen görevlerine devam ediyor. Hotelde bulunan karantina altındaki kişilere servis yapan ve mutfakta çalışanların, halen otel elemanları olduğu bildirilirken, bilir kişiler, karantina koşullarında, yemek servislerinin dışarıdan bir ekip tarafından yapılması gerektiği ve yemeklerin de karantina alanı dışında hazırlanması gerektiği konusunda hemfikir…

Karantina altındaki kişiler hiçbir sağlık ekibi ile görüşmedi

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, hiçbir sağlık ekibinin karantina altında bulunan insanlarla görüşmediği ve kişisel ihtiyaçları bulunan insanların, sorunlarını gideremediği de belirtiliyor. Karantina kurulmuş olmasına rağmen, kimsenin bu duruma hazırlıklı olmadığı da ifade edilirken, müşteri ve hotel çalışanlarının ihtiyaçlarının karşılanması için yeterli malzemenin karantina alanında bulunmadığı da belirtildi.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık