AktüelKültürYaşamŞairlerden iki toplumlu yürüyüş

21 Mart Dünya şiir gününde iki toplumlu ortak yürüyüş ve etkinlikler gerçekleştirildi. Kıbrıs Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği sizleri “Şairler Lefkoşa’yı yeniden birleştirir” sloganıyla güney Lefkoşa’dan başlayıp kuzey Lefkoşa’da son bulan yürüyüşte kentin farklı noktalarında şiirler okundu.  Güneyde ve kuzeyde çeşitli duraklarda Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum şairler tarafından Türkçe ve Rumca şiirlerin okunacağı yürüyüşte, OPEK ve Unite Cyprus Now da destek verdi.  Yürüyüşün başlangıç noktası güneyde Elefteria Meydanı’ndaki Doros Loizou büstü oldu. Yürüyüş ...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 22, 2019
Djumba Hotel & Cafe

21 Mart Dünya şiir gününde iki toplumlu ortak yürüyüş ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Kıbrıs Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği sizleri “Şairler Lefkoşa’yı yeniden birleştirir” sloganıyla güney Lefkoşa’dan başlayıp kuzey Lefkoşa’da son bulan yürüyüşte kentin farklı noktalarında şiirler okundu. 

Güneyde ve kuzeyde çeşitli duraklarda Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum şairler tarafından Türkçe ve Rumca şiirlerin okunacağı yürüyüşte, OPEK ve Unite Cyprus Now da destek verdi. 

Yürüyüşün başlangıç noktası güneyde Elefteria Meydanı’ndaki Doros Loizou büstü oldu. Yürüyüş  LTB Bandabuliya Sahnesi’ndeki son buldu.  

21 Mart Dünya Şiir Günü’nün ilk defa iki toplumlu etkinlik gerçekleşti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©