AktüelKültürYaşamŞairlerden iki toplumlu yürüyüş

21 Mart Dünya şiir gününde iki toplumlu ortak yürüyüş ve etkinlikler gerçekleştirildi. Kıbrıs Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği sizleri “Şairler Lefkoşa’yı yeniden birleştirir” sloganıyla güney Lefkoşa’dan başlayıp kuzey Lefkoşa’da son bulan yürüyüşte kentin farklı noktalarında şiirler okundu.  Güneyde ve kuzeyde çeşitli duraklarda Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum şairler tarafından Türkçe ve Rumca şiirlerin okunacağı yürüyüşte, OPEK ve Unite Cyprus Now da destek verdi.  Yürüyüşün başlangıç noktası güneyde Elefteria Meydanı’ndaki Doros Loizou büstü oldu. Yürüyüş ...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 22, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

21 Mart Dünya şiir gününde iki toplumlu ortak yürüyüş ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Kıbrıs Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği sizleri “Şairler Lefkoşa’yı yeniden birleştirir” sloganıyla güney Lefkoşa’dan başlayıp kuzey Lefkoşa’da son bulan yürüyüşte kentin farklı noktalarında şiirler okundu. 

Güneyde ve kuzeyde çeşitli duraklarda Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum şairler tarafından Türkçe ve Rumca şiirlerin okunacağı yürüyüşte, OPEK ve Unite Cyprus Now da destek verdi. 

Yürüyüşün başlangıç noktası güneyde Elefteria Meydanı’ndaki Doros Loizou büstü oldu. Yürüyüş  LTB Bandabuliya Sahnesi’ndeki son buldu.  

21 Mart Dünya Şiir Günü’nün ilk defa iki toplumlu etkinlik gerçekleşti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık