AktüelSanatYaşamŞair Thodosis Pieridis Mağusa’da Şiirlerle Anılacak

Tefkros Anthias ve Thodosis Pieridis’in 50. ölüm yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde AKEL Merkez Komitesi Kültür Bürosu AKEL Larnaka, AKEL Mağusa İlçe Komiteleri ve Mağusa İnisiyatifi ile işbirliği içerisinde Thodosis Pieridis’in anısına bir şiir gecesi organize ediyor. Thodosis Pieridis’in “Mağusa Surları Üzerinde Hayal Kurarak” adlı şiir antolojisinden esinlenen etkinlik 21 Eylül 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Mağusa’daki Martinengo Burcu’nda gerçekleştirilecek. Girişin ücretsiz olacağı etkinlikte Pieridis’in şiirleri okunacak ve şiirlerinden bestelenen şarkılar Dali Belediye Korosu tarafından seslendirecek. Etkinliğe...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2018
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Tefkros Anthias ve Thodosis Pieridis’in 50. ölüm yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde AKEL Merkez Komitesi Kültür Bürosu AKEL Larnaka, AKEL Mağusa İlçe Komiteleri ve Mağusa İnisiyatifi ile işbirliği içerisinde Thodosis Pieridis’in anısına bir şiir gecesi organize ediyor.

Thodosis Pieridis’in “Mağusa Surları Üzerinde Hayal Kurarak” adlı şiir antolojisinden esinlenen etkinlik 21 Eylül 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Mağusa’daki Martinengo Burcu’nda gerçekleştirilecek.

Girişin ücretsiz olacağı etkinlikte Pieridis’in şiirleri okunacak ve şiirlerinden bestelenen şarkılar Dali Belediye Korosu tarafından seslendirecek.

Etkinliğe AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Mağusa İnisiyatifi sözcülerinden Serdar Atai ve Thodosis Pieridis’in yeğeni Marina Pieridu katılarak konuşma yapacaklar.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..