AktüelSanatYaşamŞair Thodosis Pieridis Mağusa’da Şiirlerle Anılacak

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Tefkros Anthias ve Thodosis Pieridis’in 50. ölüm yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde AKEL Merkez Komitesi Kültür Bürosu AKEL Larnaka, AKEL Mağusa İlçe Komiteleri ve Mağusa İnisiyatifi ile işbirliği içerisinde Thodosis Pieridis’in anısına bir şiir gecesi organize ediyor.

Thodosis Pieridis’in “Mağusa Surları Üzerinde Hayal Kurarak” adlı şiir antolojisinden esinlenen etkinlik 21 Eylül 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Mağusa’daki Martinengo Burcu’nda gerçekleştirilecek.

Girişin ücretsiz olacağı etkinlikte Pieridis’in şiirleri okunacak ve şiirlerinden bestelenen şarkılar Dali Belediye Korosu tarafından seslendirecek.

Etkinliğe AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Mağusa İnisiyatifi sözcülerinden Serdar Atai ve Thodosis Pieridis’in yeğeni Marina Pieridu katılarak konuşma yapacaklar.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©