AktüelMedya Odası“Sahtelikle ve yalanla yürünecek yolun sonu bellidir”

Basın Emekçileri Sendikası, Kıbrıs Medya Grubu yönetiminin kurduğu "Kıbrıs-Sen"in yayımladığı basın açıklamasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, kurulan sözde sendikanın yalan söylediğini belirtti. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın Emekçileri Sendikası, Kıbrıs Medya Grubu yönetiminin kurduğu “Kıbrıs-Sen”in yayımladığı basın açıklamasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, kurulan sözde sendikanın yalan söylediğini belirtti. Açıklama şöyle:

Bir ülke, bir toplum, bir düzen hatalardan dolayı değil ahlaksızlıklardan dolayı çöker. Yetkileri sözde sendika “Kıbrıs-Sen” ile ilgili defalarca uyardık. Bu sendikanın Asil Nadir ve eşi tarafından devletten katkı payı alabilmek, çalışanların haklarını Basın-Sen’den kurtularak rahatça gasp edebilmek ve yalan beyanlarda bulunarak emekçilere değil işverene destek olabilmek için kurulduğunu anlatmaktan yorulduk. Ki yetkililer de bunun öyle olduğunu bildiklerini ama ellerinden bir şey gelmediğini bize belirtiler.

Ortada yalan var, devletten para alma var, tabela sendikacılığı var ama devlet buna müdahale edemeyeceğini söylüyor. Yapılan ahlaksızlığa bile bile göz yumanlar, aslında o ahlaksızlığa ortak olanlardır. Sözde sendikayı dikkate alıp karşılık verecek değiliz ama şunun net olarak kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğine inanıyoruz;

Basın emekçilerine, Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılında PCR testi yapıldığında bizzat Nur Nadir, tüm çalışanlara yasak koyarak PCR yaptırmaya gitmelerini önlemişti. Çalışanlar da haklı olarak bize ulaşmış, başkanımız da bizzat Sayın Asil Nadir’i arayarak ortada olan sorunu çözmüş, Kıbrıs Medya Grubu Çalışanları bu sayede PCR testi yaptırabilmişlerdi.

Aşı konusuna gelince, basında örgütlü sekiz örgüt olarak bizler bir basın kuruluşunun değil hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm basın camiasının aşılanması için müracaat ettik. Sözde sendika ise sadece Kıbrıs Medya Grubu çalışanlarının aşılanması işin Sağlık Bakanlığına başvurmuştu. Aradaki bencillik, ego ve anlayışı toplumumuzun takdirine bırakıyoruz. Sonuç olarak Sağlık Bakanlığı sekiz örgütle hareket edip Kıbrıs Medya Grubu dahil tüm basını aşılamaya karar verdi. Fakat Nur Nadir, “Biz ayrı aşılanacağız. Sağlık Bakanlığı bizzat bizleri binamızda aşılayacak” diyerek çalışanlarının aşı olmasını engellemiştir.

Kısacası sahtelikle ve yalanla yürünecek yolun sonu bellidir. Basın-Sen 1972 yılından beridir var, var olmaya da devam edecek. Doğrularla, gerçeklerle ve mücadelesiyle!

Saygılarımızla;

Basın-Sen Yönetim Kurulu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık