AktüelMedya Odası“Sahte seçimlere inanma! Demokrasi için, özgürlük için ses çıkar”

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Örgütlenme Sekreteri, Aktivist ve Şair Halil Karapaşaoğlu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin un üretimini de ele geçirdiğini ifade ederek, Türk kolonyalizminin her gün birilerin kurban edeceğini ve taleplerinin demokrasi olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Örgütlenme Sekreteri, Aktivist ve Şair Halil Karapaşaoğlu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin un üretimini de ele geçirdiğini ifade ederek, Türk kolonyalizminin her gün birilerin kurban edeceğini ve taleplerinin demokrasi olduğunu söyledi. Karapaşaoğlu’nun açıklaması şöyle: 

Kıbrıs’ın kuzeyinin kolonileştirilmesi hızlı bir şekilde ekonomik krize rağmen devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti kuzeydeki su kontrolünü  elinde tutuyor. İletişimi elinde tutuyor. Askeri kontrolü elinde tutuyor. Yol yapımını bile elinde tutuyor. Merkez bankasını elinde tutuyor. Sağlık sistemini çökertti. İlaçlarından hasta bakımına… Sağlık sistemini elinde tutuyor. Elektrik kurumuna saldırıyor…

Kontrolü altına almaya çalışıyor. Bu liste uzayıp gider. Bugün ise kolonide un üretimi durdu. Bu ne demektir? En temel gıda olan ekmeğin kontrolünü de ele geçirdi. Türkiye Cumhuriyeti ve buradaki işbirlikçileri sayesinde bütün her şeyin kontrolünü ele geçirdikten sonra burada korkunç şeyler olacaktır.

İşçisinden iş insanına sıra herkese teker teker gelecek. Türk kolonyalizmi her gün birilerini kurban edecek! Bu açık ve nettir. Türk kolonyalizmine karşı boyun eğme! Burada düzenlediği sahte seçimlere inanma! Demokrasi için, özgürlük için ses çıkar! Demokrasi yoksa seçim de yoktur! Talebimiz nettir: Demokrasi istiyoruz!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık