AktüelGazedda'nın GündemiSahipsiz video deşifre oldu: Bari farklı insanları oynatsaydınız

Cumhurbaşkanlığı seçiminde geçtiğimiz haftalarda sahiplenilmeyen bir video ortaya çıkmıştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Cumhurbaşkanlığı seçiminde geçtiğimiz haftalarda sahiplenilmeyen bir video ortaya çıkmıştı. Herhangi bir görüş belirtmeden, Mustafa Akıncı’nın hatalı olduğu iddiası üzerine kurgulanan videoda oynayan gençlerin, Ersin Tatar’ın rap müzik videosunda da oynadığı gözlemlendi. Böylelikle, çamur atma üzerine şekillenen videonun da kime ait olduğu ortaya çıktı.

Sahiplenilmeyen Videodaki Genç
Ersin Tatar’ın videosundaki genç

9 Eylül tarihinde “Bu Son Olsun” adlı Facebook hesabında bir video yayınlandı. “5 yıl daha kaybetmeyeceğiz” başlığıyla yayınlanan videoyu herhangi bir aday sahiplenmezken, videonun gerek çekim teknikleri gerekse kullanılan dil bağlamında Ersin Tatar’a ait olduğu iddia edilmişti.

Konuyla ilgili GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada, Ersin Tatar’ın 16 Eylül’de kişisel Sosyal Medya hesabından yayınladığı “Artık Yeter” adlı videoda görev alan gençlerle “Bu Son Olsun” adlı videoda oynayan gençlerin aynı olduğu gözlemlendi.

Ersin Tatar’ın videosu
Sahipsiz video
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık