AktüelGazedda'nın GündemiŞahali’den Saner’e sen “insan kal yeter” çağrısı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Erkut Şahali, Ersan Saner‘in Kutlu Adalı cinayeti hakkındaki geçmiş soruşturmalara karşı yaptığı açıklamaya tepki verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Erkut Şahali, Ersan Saner‘in Kutlu Adalı cinayeti hakkındaki geçmiş soruşturmalara karşı yaptığı açıklamaya tepki verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Şahali, Ersan Sanerin yaptığı açıklamaların “kendisinden geçmiş ve insanlık dışı” olduğunu kaydetti.

Şahali’nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

“1- Sen insandın, n’olmuş sana böyle Ersan! “1996 yılında yaşanmış bir olay; araştırılması yapılmış, dosyalar düzenlenmiş… Konuyla ilgili aile tatmin olmadığı için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar uzayan bir süreç… Sonuç itibariyle kapanmış bir olay” demişsin! YAZIK!!!

2- “Araştırılmış” diyorsun, kim araştırmış? Araştırıp da ne bulmuş? Dosyalar nerede? Kim yapmış? Hangi mahkemede görüldü dava? Suçlu kim? Kim mahkum oldu? Bu sorulara var mı bir cevabın? Bir de “kendileri hükümetteydi, bulsalardı” demişsin. Alemsin!”

3- Biatta sınır tanımaz hale gelmiş, kendinden epeyce geçmişsin. Kokuyor musun, koruyor musun yoksa? Biri çıktı, “biz yapacaktık, o adamın kanı bize kısmet olmadı” dedi. İsim vererek, kimin yaptığını değil ama, kimin yaptırdığını açık açık söyledi. Duymadın mı?

4- Sen dur, senden bi’şey isteyen yok zaten. Gölge etme, İNSAN kal yeter!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık