Ekonomi PolitikkoronavirusSağlıkta tasarruf olmaz eylemi, Salı günü yapılıyor

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği yaptığı basın açıklaması ile Sağlıkta tasarruf olmaz eylemine halkın tüm kesimlerinden destek istedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği yaptığı basın açıklaması ile Sağlıkta tasarruf olmaz eylemine halkın tüm kesimlerinden destek istedi.

Dernek, eylemin 31 Ağustos Salı günü saat 09:00’da Kuğulu Park’ta başlayacağını ve önce Maliye Bakanlığı’na ardından da Başbakanlığa yürüneceğini duyurdu.

Dernekten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği olarak çıktığımız yolda PCR ve antijen testlerine yönelik alınan kararların tüm halkımızı etkileyecek sonuçlar doğuracağının bilincinde olarak bu eylemde etkilenecek olan tüm kesimlerin birliklerin, sendikal oluşumlardan ve platformlardan destek talep ederek toplumsal bir mücadelede bulunmak gerektiğine inanıyoruz.

Bu yüzden iletişime geçemediğimiz bizimle ayni fikirde olan tüm örgütlere buradan çağrımızdır alınan kararların sonucunda kısa bir süre sonra tüm toplumumuzun yeniden tamamen kapanmak zorunda kalmasının önüne geçebilmek için gelin mücadelemizi hep birlikte vererek halkımız için önemli olan kararların alınmasında tek yumruk tek güç olalım diyerek tüm kesimleri eylemimize davet ediyoruz” denildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık