AktüelTeknolojiSağlık sorunlarını duymayan iktidar, sosyal medya paylaşımına tutuklama getirdi!

Yaşadığı sağlık problemleri nedeni ile çalmadık kapı bırakmayan Erdal Eryener Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşım gerekçe gösterilerek tutuklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Yaşadığı sağlık problemleri nedeni ile çalmadık kapı bırakmayan Erdal Eryener Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşım gerekçe gösterilerek tutuklandı.

Diyaliz hastası olan ve böbrek nakli bekleyen Serdarlı sakini Erdal Eryener yaşadığı sağlık problemleri nedeni ile çalmadık kapı bırakmadı ancak Eryener’i kimse duymadı. Sorunlarına çare bulamayan Erdal Eryener, dün Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşım nedeni ile tutuklandı.

Facebook hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği ve devleti aşağıladığı iddiasıyla tutuklanan Erdal Eryener, “Müshif niyetli yayın yapmak” suçlaması ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Kıbrıs Postası’ndan Nadire Bahadi’nin haberine göre, mahkemede söz hakkı verilen Eryener, diyaliz hastası olduğunu ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nde tedavi gördüğünü, böbrek nakli beklediğini ifade ederek defalarca hem Sağlık Bakanlığı, hem de Cumhurbaşkanı’nı aradığını ancak yaşadığı sağlık sorununa çözüm bulunmadığını kaydetti. Eşinden kendisine böbrek nakli yapılması için istenen tüm prosedürleri yerine getirdiğini kaydeden zanlı Eryener, Sağlık Bakanı’nın kendisine “bizim yapacak hiçbir şeyimiz yoktur, Rum tarafına git” diyerek kendisini Kıbrıs Cumhuriyeti’ne yönlendirdiğini iddia etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..