koronavirusSağlık personeli pencereden giriş yapıyor

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi içerisinde Covid-19 hastalarının yerleştirildiği bölüme personel pencereden giriş yapıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 11, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi içerisinde Covid-19 hastalarının yerleştirildiği bölüme personel pencereden giriş yapıyor.

Söz konusu bölümde hemşirelerin temiz ve kirli alan uygulamasını yapacak koşullar ve lavabo bulunmuyor.

Konuyla ilgili olarak Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Örgütlenme Sekreteri İbrahim Özgöçmen sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi içerisinde kullanılmayan bölüm kısa bir zaman önce tadilat edilip Pandemi sürecinde hasta yatırılması için boş olarak bekletilmekteydi. Pozitif vakalar artınca dün gece itibariyle hazırlanan bu yere pozitif vakalarımız yatırılmaya başlandı. Gelin görün ki Bakanlık tarafından dün basına modern bir yer olduğu iddiası ile görüntüleri servis edilen kliniğe personel giriş yeri olarak PENCERE gösterilmiştir. Evet yanlış okumadınız ” Giriş yeri Pencere “. Hemşirelerin temiz bir şekilde olması gereken alan dahi düşünülmemiş, ihtiyaçlarını giderecekleri wc/lavabo yeri organize edilmemiştir. Pandemi servisinde olması gereken temiz ve kirli alan uygulamasını yapacak koşul maalesef yoktur.

Meslektaşlarımızı tamamıyla riske atan bakanlık yaptık oldu mantığıyla hareket etmekte hemşire ve hasta güvenliğini tehlikeye atmaktadır. şimdi bu yazdıklarımı başka yere çekmek isteyecek herkese cevap olarak söylüyorum, dileyen herkese yerinde olup biteni gösterebilirim.

Sabahtan buyanı aradığım sağlık bakanlığı yetkililerine ulaşamıyorum telefonlara bakmıyorlar ulaştığım kişiler ise başka kişilerin üstüne. Suçu atıyor. İnsani çalışma koşulları bu klinikte ivedi yerine getirilmez ise bu klinikte görev almayacağımızı ve gereğinde en sert eylemi koyacağımızın bilinmesini isteriz.

KTHES

ÖRGÜTLENME SEKRETERİ

İBRAHİM ÖZGÖÇMEN

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık