AktüelGazedda'nın GündemiSağlık Haktır: Asya Bebek yaşatılmalı!

SMA Tip-1 hastası Asya bebeğin tedavisi için yürütülen mücadele bugün farklı bir boyuta taşındı, Asya Gönüllüleri İnisiyatifi Sağlık Bakanlığı önünde çözüm üretilinceye kadar eylem yapma kararı aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

SMA Tip-1 hastası Asya bebeğin tedavisi için yürütülen mücadele bugün farklı bir boyuta taşındı, Asya Gönüllüleri İnisiyatifi Sağlık Bakanlığı önünde çözüm üretilinceye kadar eylem yapma kararı aldı.

Lefkoşa Dereboyu‘nda Citroen ışıkları olarak bilinen noktada toplanan vatandaşlar ellerindeki pankartlarla Sağlık Bakanlığı’na yürüdü.

Özgür Gazete’den Mustafa Baflı‘ya konuşan Asya gönüllülerinden Halil Karapaşaoğlu, Asya’nın tedavi için gittiği Ankara‘da, TC. vatandaşı olmadığı ve SSK’sı olmadığı için tedavi edilemediğini, tedavi için yürütülen kampanyada ise ihtiyaç olan 2.5 milyon doların sadece yüzde 12.9’unun toplanabildiğini belirtti.

Asya gönüllüleri olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Karapaşaoğlu, tedavi için vatandaşların elinden geleni yaptığını ama Sağlık Bakanlığı’nın, devletin ve ülkedeki zenginlerin hiçbirinin konuyla ilgilenmeyerek bir çocuğu ölüme terk ettiğini vurguladı.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Fotoğraflar: Özgür Gazete

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık