AktüelGazedda'nın GündemiSağlık Bakanlığı’ndan yalanlama

Sağlık Bakanlığı'nda Covid-19 ile ilgili oluşturulan bilim kurulu ile toplantı gerçekleştirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Sağlık Bakanlığı’nda Covid-19 ile ilgili oluşturulan bilim kurulu ile toplantı gerçekleştirildi. Bugün yapılan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısında, Türkiye ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişler ve karantina uygulamaları görüşüldü.

Toplantıda basında iddia edildiği gibi 1 Temmuz öncesinde işçilerin güneye geçip karantinasız dönüş yapmaları yönünde bir karar alınmamıştır.

Türkiye’den gelenlere uygulanan karantina uygulamasının devamı, Kıbrıs Cumhuriyeti’nden karşılıklı geçişler konusunda ise sağlıkla ilgili geçişlerde zaten uygulanan kolaylıkların devamına işçiler konusunda başlanan uygulama görüşüldü.

Toplantıda serbest geçişler başlayıncaya kadar isteyen işçilerin güneye geçerek çalışabileceği ancak serbest geçişler başlayıncaya kadar kuzeye geçmeleri durumunda karantina olacağı görüşüldü.

Ayrıca insani ihtiyaçlar açısından izin alınması kaydı ile kolaylık sağlanabileceği konusunda bakanlar kuruluna görüş bildirilmesi fikrine varıldı. Karşılıklı günlük geçişlerin halen riskli olduğu bu nedenle serbest geçişler için henüz erken olduğu görüşüldü.

Toplantıda basında iddia edildiği gibi 1 Temmuz öncesinde işçilerin güneye geçip karantinasız dönüş yapmaları yönünde bir karar alınmamıştır.

Kuzeye geçmeleri durumunda karantinaya alınmaları kararı bulunmaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık