AktüelEkonomi PolitikSağlık Bakanlığı’ndan softa şaşırtması

Kıbrıs’ın kuzeyi ve Türkiye’de aylardır sağlık hakkını arayan SMA hastası Asya Polatlı ile ilgili Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tedavinin karşılanacağı yönündeki açıklamasının ardından, kktc Sağlık Bakanlığı, Asya’nın tedavisinin başladığına yönelik açıklamada bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyi ve Türkiye’de aylardır sağlık hakkını arayan SMA hastası Asya Polatlı ile ilgili Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tedavinin karşılanacağı yönündeki açıklamasının ardından, kktc Sağlık Bakanlığı, Asya’nın tedavisinin başladığına yönelik açıklamada bulundu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Asya Polatlı’nın ihtiyaç duyduğu Zolgensma tedavisi ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmaması ise dikkat çekti. ,

Asya bebek Sağlık hakkı için aylardır Kıbrıs’ın kuzeyindeki ve Türkiye’deki hükümetlerden yardım bekliyor. Aylarca herhangi bir yardım göremeyen ve oluşan toplumsal tepkinin ardından ‘tedavi’ olma maksadıyla Türkiye’ye gönderilen Asya bebeğin tedavisi, ağrılarının azalması için başladı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın, Asya Polatlı’nın tedavisinin karşılanacağına yönelik yaptığı açıklamanın ardından softa şaşırtması yaptığı yönünde değerlendirilen kktc Sağlık Bakanlığı, Asya’nın 22 Eylül’de ilaç tedavisine başlandığını duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık