AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusSağlık Bakanlığı’ndan 3-4 Mart Luton-Larnaka seferi yapan yolculara önemli uyarı

Sağlık Bakanlığı, 3 ve 4 Mart tarihlerinde Luton-Larnaka seferi yapan vatandaşlara çağrıda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Sağlık Bakanlığı, 3 ve 4 Mart tarihlerinde Luton-Larnaka seferi yapan vatandaşlara çağrıda bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KKTC’de son olarak tespit edilen 2 kktc vatandaşı vakanın seyahat geçmişi incelenmiş olup, bir kişinin 3 Mart tarihinde, diğer kişinin de 4 Mart tarihinde saat 15.35’de W94461 uçuş nolu Londra Luton Havaalanı’ndan kalkan uçaklarla Larnaka’ya bir gün arayla geldikleri tespit edilmiştir.

Aynı uçaklarda yolcu olarak bulunmuş, bu süreç içerisinde yüksek ateş, nefes darlığı ve öksürük gibi şikayetleri olan Kıbrıslıtürk yolcular ve tatil amaçlı kktc’ye geçen yabancı uyruklu kişilerin 1102 numaralı KKTC Sağlık Bakanlığı ihbar hattına ulaşması bu süre içerisinde evde karantinada kalarak karantina kurallarını uygulamaları önemle rica olunur.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık