koronavirusSağlık Bakanı kendini yalanladı: PCR testleri negatif çıktı

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Meclis'te sabah saatlerinde kendi yaptığı pozitif koronavirüs vakası olduğu iddiasını yalanladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 29, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Meclis’te sabah saatlerinde kendi yaptığı pozitif koronavirüs vakası olduğu iddiasını yalanladı.

Pilli, az önce Meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye’den gelen bir yolcuda, ateş yüksek olması nedeniyle, kendi ifadesinde pozitif olduğunu söylemişti. Biz de pozitif olabilir düşüncesiyle test yaptık.”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Meclis’te sabah saatlerinde, Girne Limanı’na gelen bir gemide yüksek ateşli olması sonucu hastaneye kaldırılan bir kişinin pozitif koronavirüs test ettiğini söylemişti.

Pilli açıklamasında, 2 yaşındaki çocuğun negatif olduğunu da ifade ederken, bahsi geçen vakanın 17 temaslısının olduğunu ve temaslıların gözetim altına alındığını duyurmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık