AktüelGazedda'nın Gündemi“Sadece rakam net olarak bilinmiyordu”

Meclis Genel Kurulu bugün 11.00’de Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında toplandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 1, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Meclis Genel Kurulu bugün 11.00’de Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında toplandı.

Genel Kurul’un gündeminde, Türkiye Cumhuriyeti ile imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması bulunuyor.

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Gene Başkanı Tufan Erhürman’ın, mali protokolle ilgili eleştirileri üzerine kürsüye, Başbakan Ersin Tatar çıktı.

“Sadece rakam net olarak bilinmiyordu”

Tatar, “hükümetin, protokolün ne zaman imzalanacağını ve detaylarını dahil bilmediği” yönündeki eleştirilere yanıt vererek, “Benim hükümetim benim, bakanlarım, benim müsteşarlarım haftalarca bunu çalıştı. Sadece gelecek olan rakam net olarak bilinmiyordu, diğer hususlar biliniyordu” şeklinde konuştu.

“ARMA modeli başka yerlere çekilmeye çalışılıyor”

Protokolde yer alan ARMA modeline ilişkin söylemlere de yanıt veren Tatar, “ARMA olayında sizler olayı başka yere çekmeye çalışıyorsunuz. Burası kktc’dir. Bizim yönetimimizde alınan kararlar, istişareler içinde amaç edilen kaynakların hayat bulmasıdır. Başka bir niyet aranmasın” dedi.

“Söz konusu olan, güven meselesidir”

Tatar, protokolle ilgili “eksik varsa ya da ileride farklı bir durum ortaya çıkarsa düzeltilebileceğini” ifade ederek, “Söz konusu olan, güven meselesidir. Amaç, kktc’nin güçlenmesidir” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık