AktüelGazedda'nın GündemiÖzel Haber“Sadece ‘namus ve ahlaka aykırılık’ davası getirilmesi kabul edilemez”

Mağusa’da 44 yaşındaki O.D, 7 yaşındaki oğlunun cinsel organını öptüğü fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook’a attı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 22, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Evrensel Çocuk Hakları Derneği Başkanı Laden Asilzade, Mağusa’da bugün bir adamın çocuğunun cinsel organını öptüğü fotoğrafı Facebook’tan paylaşmasıyla ilgili olarak GazeddaKıbrıs’a açıklama yaparak, çocuğun cinsel istismarı ve tacizi gibi ciddi bir meselede polisin sadece “Namus ve ahlaka aykırı harekette bulunma” davası getirmesi kabul edilemez olduğunu duyurdu.

Mağusa’da 44 yaşındaki O.D, 7 yaşındaki oğlunun cinsel organını öptüğü fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook’a attı. 44 yaşındaki O.D. küçük çocuğuna yaptığı istismarın fotoğrafını paylaşmasının ardından polis tarafından tutuklandı.

Konuyla ilgili GazeddaKıbrıs’a konuşan Evrensel Çocuk Hakları Derneği Başkanı Laden Asilzade, “Namus ve Ahlaka Aykırı Harekette Bulunma” davasının hafif suçlar kapsamında değerlendirildiğini ifade ederek, olayın çok daha ciddi olduğunu kaydetti.

Asilzade, zanlının cinsel taciz, cinsel saldırı ve çocuk istismarı kapsamında yargılanması gerektiğini ifade ederek, zanlının salıverildiğini belirtti.

Çocuğun cinsel istismarı ve tacizi gibi ciddi bir meselede polisin sadece “Namus ve ahlaka aykırı harekette bulunma” davası getirmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu da kaydeden Asilzade, meselenin yakın takipçisi olacaklarını ve babanın yeniden tutuklanarak cinsel tacizden, cinsel saldırıdan ve çocuğun cinsel istismarından yargılanması için kamuoyu yaratacaklarını da belirtti.

Asilzade, çocuk istismarı olayının bu denli hafifletilmesinin asla ve asla kabul edilemeyeceğinin de altını çizerek, polis, Savcılık ve İçişleri Bakanlığı’nı derhal harekete geçerek konunun olması gerektiği gibi takibini sağlaması gerektiğini belirtti!

Öte yandan GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, anne ve çocuğa Sosyal Hizmetler tarafından yakinen ilgi gösterildiği, bahsi geçen zanlının ise mahkemeden salıverildiği öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık