AktüelEkonomi PolitikSaçmalıklar diyarında bugün: İşletmeler 01.00’de kapanacak

Bazı sektörler haricindeki tüm işletmeler 01.00’de iş yerlerini kapatacak
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu sonrasında, garip bir açıklamaya daha imza attı.

Bakanlar Kurulu bugünkü toplantısında Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun kararlarını değerlendirdi. Alınan kararları açıklayan atanmış Başbakan Ersan Saner, bugün sabah itibarıyla sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını, off licence gibi bazı müstesna işletmeler dışındaki diğer işletmelerin ise gece 01.00’da kapanacağını söyledi. Saner, hangi iş yerlerinin bu karar dışında olduğunu Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu Kararları’nda açıklanacağını da belirtti.

Saner, Yükseköğretim konusunda da geçtiğimiz Nisan ayında 15 bin yabancı öğrencinin ülkeye gelebilmesi başlattıkları çalışmanın ürününü almaya başladıklarını belirterek, bu öğrencilerin dün itibarıyla ülkeye gelerek üniversitelerde yüz yüze eğitime başladıklarını kaydetti.

Bu yıl 20 bine yakın öğrenci beklediklerini ifade eden Saner, kırmızı kodlu üllkelerden gelen öğrencilerin aşılanmasının başlatıldığını da duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık