Ekonomi Politikkoronavirus“Sabah işe git, akşam evde otur” önerisi masada!

Sağlık Bakanı Ali Pilli, dün Sağlık Bakanlığı’nda gerçekleşen bir dizi toplantıyla ülkede örgütlü inisiyatif ve platformları kabul etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, dün Sağlık Bakanlığı’nda gerçekleşen bir dizi toplantıyla ülkede örgütlü inisiyatif ve platformları kabul etti. Aralarında Ekonomik Örgütler Platformu ve Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nin de bulunduğu örgütlerle görüşen Pilli koronavirüsle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pilli’nin görüşmeleri sırasında tam kapanma ile ilgili önerisinin halen masada olduğunu belirttiği öğrenilirken, Ekonomik Örgütler Platformu kısmi sokağa çıkma yasağı talep etti. Eğlence Sektörü temsilcileri ise tedirgin.

Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Müsteşarı Ali Çaygür, ülkede örgütlü bazı inisiyatif ve platformlarla görüştü. Dün öğlen saatlerinde Sağlık Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmelerde Sağlık Bakanlığı, koronavirüs mücadelesiyle ilgili görüşlerini örgütlere iletirken, örgütlerin de önerilerini dinledi. GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilerde, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin tam kapanmaya halen sıcak baktığı öğrenilirken, Ekonomik Örgütler Platformu’nun ise Pilli’ye Türkiye’dekine benzer bir öneri sunduğu belirlendi.

Edinilen bilgide, Ekonomik Örgütler Platformu’nun önlemleri artırarak salgını kontrol altına alınması için Sağlık Bakanlığı’na önerilerde bulunduğu belirlenirken, akşam saat 20.00’den sonra; hafta sonları ise tam gün kapanmayı’ önerdikleri öğrenildi.

Öte yandan, uzun bir süredir ekonomik sorunlarla boğuşan eğlence sektörünün ise Ekonomik Örgütler Platformu’nun önerisinden rahatsız. GazeddaKıbrıs’ın ulaştığı kaynaklar, eğlence sektörünün esas olarak hafta sonu iş yaptığını ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararı verilmesi halinde sektörün bir daha açılmama riskiyle karşı karşıya olduğu öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık