AktüelPolitika“Saatler Geri Alınıncaya ve Sorumlular Hesap Verene Kadar Eylemlerimiz Devam Edecek”

Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), saatler bir saat geri alınıncaya ve ve sorumlular hesap verene kadar eylemlere devam edileceğini belirterek yapılacak olan eylemlere üyelerine ve halka katılım çağrısı yaptı. KTOEÖS Genel Sekreteri Vedat Tek tarafından yapılan yazılı açıklamada yeni mesai uygulamasını neden reddettikleri de kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklama şöyle: Geçtiğimiz hafta yaşanan üzücü olay neticesinde tüm toplum büyük bir öfkeyle yıllardır bize reva görülen bu düzene isyan etmiştir. Başta sorumluların istifası olmak üzere hükümetten bir takım taleplerde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), saatler bir saat geri alınıncaya ve ve sorumlular hesap verene kadar eylemlere devam edileceğini belirterek yapılacak olan eylemlere üyelerine ve halka katılım çağrısı yaptı.

KTOEÖS Genel Sekreteri Vedat Tek tarafından yapılan yazılı açıklamada yeni mesai uygulamasını neden reddettikleri de kamuoyu ile paylaşıldı.

Açıklama şöyle:

Geçtiğimiz hafta yaşanan üzücü olay neticesinde tüm toplum büyük bir öfkeyle yıllardır bize reva görülen bu düzene isyan etmiştir. Başta sorumluların istifası olmak üzere hükümetten bir takım taleplerde bulunulmuştur. Hükümet ise çözümü çalışanların maaşından kesintiye gitme ve yüz yıllık saat uygulaması yerine mesai saatlerini değiştirmede bulmuş, olayı bu kadar basite indirgemiştir.

Biz bu kararı tanımıyor ve 6 Aralık Salı günü (yarın) tüm bölgelerde

08:00 – 13:00 saatleri arasında genel grev ve eylemdeyiz. Yarın saat 09:00’da sendika binamızda toplanıp, Başbakanlık önünde saat 10:00 da yapılacak mitinge katılmak için yürüyeceğiz.

Dünya saati yerine uygulamaya konulan düzenleme çözüm yerine daha da kaos yaratmıştır. Bundan dolayı yeni mesai uygulamasını niçin reddettiğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz?

1) Öğretmenler yasasının 77. maddesine aykırı olduğu için,

2) Toplumu dünyadan izole etmeye devam ettiği için,

3) Çocukların beslenme saatlerini uzattığı için,

4) Cinayeti ve sorumluların suçunu saat kavramına indirgediği için,

5) Sorunu çözmek yerine gündem değiştirmek için ortaya atıldığı için,

6) Dayatma bir uygulama olduğu için,

7) Servisler ve yaratılan farklı mesailer yüzünden erken giden çocukların güvenliğinin olmayacağı için,

8) Işıksız, güvensiz yollarda seyahate devam edildiği için,

9) Günlerdir sokaklarda olan öğrencilerle, öğretmenlerle, toplumla dalga geçildiği için.

Bu kaza siyasi sitemin ülkeyi enkaza çevirmesinin belgesidir. Dünya saati uygulamasına geçene kadar ve sorumlular hesap verene kadar eylemlerimize devam edeceğiz. Yapılacak eylemlere üyelerimiz ve halkımız davetlidir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık