AktüelMüzakerelerRusya, Kıbrıs Sorununda 5’li Değil Çoklu Konferanstan Yana

Rusya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadçiy, Rusya’nın Kıbrıs sorununa kendi katkısını yapabilmesi için beşli değil çoklu uluslararası konferanstan yana olduğunu söyledi. PIK’e açıklamalarda bulunan Büyükelçi  çözümün adadaki iki tarafça takvim ve dış müdahale olmaksızın bulunması gerektiğini belirtti. Moskova’nın görüşmeleri yakından izlediğini de belirten Osadçiy her iki toplum tarafından kabul edilecek yaşayabilir bir çözümü desteklemeye hazır olduğunu duyurdu. Kıbrıs sorunun bu yıl içinde mi yoksa daha sonra mı çözüleceğinin önemi olmadığını, önemli olanın işler ve yaşayabilir bir çözüm...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 14, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Rusya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadçiy, Rusya’nın Kıbrıs sorununa kendi katkısını yapabilmesi için beşli değil çoklu uluslararası konferanstan yana olduğunu söyledi.

PIK’e açıklamalarda bulunan Büyükelçi  çözümün adadaki iki tarafça takvim ve dış müdahale olmaksızın bulunması gerektiğini belirtti. Moskova’nın görüşmeleri yakından izlediğini de belirten Osadçiy her iki toplum tarafından kabul edilecek yaşayabilir bir çözümü desteklemeye hazır olduğunu duyurdu.

Kıbrıs sorunun bu yıl içinde mi yoksa daha sonra mı çözüleceğinin önemi olmadığını, önemli olanın işler ve yaşayabilir bir çözüm bulunması gerektiğine vurgu yaptı.  Kıbrıs sorununa Rusya’nın ilgisinin ötesinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un kişisel olarak da ilgi duyduğunu ve gelişmelere ilişkin günlük temelde detaylı bilgi aldığını açıkladı.

Büyükelçi Stanislav Osadçiy kendi kişisel görüşünün Kıbrıs sorununun 2017 yılı içinde çözüleceği yönünde olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık