AktüelDünyaKıbrıs SorunuRusya: Kapalı Maraş’a yönelik adımlar kabul edilemez

Lavrov, Kıbrıs meselesinin uluslararası yasalar çerçevesinde, adil, uygulanabilir ve kapsamlı şekilde çözülmesinden yana olduklarını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kıbrıs meselesini, görüşmede ayrıntılı konuştuklarını belirterek “Rusya’nın, Kıbrıs sorununa mevcut uluslararası yasalar çerçevesinde, adil, uygulanabilir ve kapsamlı bir çözüm bulunmasından yana olan ilkeli duruşunu yeniden teyit ettik” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kıbrıs meselesinin uluslararası yasalar çerçevesinde, adil, uygulanabilir ve kapsamlı şekilde çözülmesinden yana olduklarını söyledi.

Lavrov, Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ile Moskova’da görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Kıbrıs meselesini, görüşmede ayrıntılı konuştuklarını belirten Lavrov, “Rusya’nın, Kıbrıs sorununa mevcut uluslararası yasalar çerçevesinde, adil, uygulanabilir ve kapsamlı bir çözüm bulunmasından yana olan ilkeli duruşunu yeniden teyit ettik.” dedi.

Kapalı Maraş’a yönelik adımları “tek taraflı” olarak nitelendiren ve bunu “Kabul edilemez.” bulduklarını ifade eden Lavrov, adada iki toplum arasında güven ortamını yeniden tesis edecek sürecin başlatılmasına alternatif olmadığını kaydetti.

Lavrov, Doğu Akdeniz’deki meselenin ise uluslararası hukuk temelinde çözülmesinden yana olduklarını vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık