AktüelMüzakerelerRusya Büyükelçisi: Çözüm Arayışlarının Sürmesinden Yanayız

Rusya`nın Lefkoşa Büyükelçisi Stanislav Osadchiy, Kıbrıs sorununun kapsamlı bir çözüme ulaşması yolunda müzakerelerin İsviçre turunun talihsiz sonucunun bir engel olmaması gerektiğini belirtti. KHA’ya açıklamalarda bulunan Osadchiy, herhangi bir zaman sınırlaması dayatılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı arasında Mont Pelerin`de yapılan müzakerelerin başarısızlığını yorumlaması istenen Rus Büyükelçi, “Rusya ön koşullar olmadan müzakere sürecinin devam etmesinden ve adadaki iki toplumun faydasına olacak soruna çözüm arayışlarının sürmesinden yanadır” dedi. Birleşmiş adanın güvenliği konularının BM...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Rusya`nın Lefkoşa Büyükelçisi Stanislav Osadchiy, Kıbrıs sorununun kapsamlı bir çözüme ulaşması yolunda müzakerelerin İsviçre turunun talihsiz sonucunun bir engel olmaması gerektiğini belirtti.

KHA’ya açıklamalarda bulunan Osadchiy, herhangi bir zaman sınırlaması dayatılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı arasında Mont Pelerin`de yapılan müzakerelerin başarısızlığını yorumlaması istenen Rus Büyükelçi, “Rusya ön koşullar olmadan müzakere sürecinin devam etmesinden ve adadaki iki toplumun faydasına olacak soruna çözüm arayışlarının sürmesinden yanadır” dedi.

Birleşmiş adanın güvenliği konularının BM Güvenlik Konseyi`nin daimi üyelerinin katılımıyla uluslararası bir konferans çerçevesi içerisinde görüşülmesi gerektiğine dikkati çeken Osadchiy, “Bütün Kıbrıslıların barış ve birlik içerisinde birlikte yaşamak için karşılıklı samimi istekleri, Kıbrıs`taki iki toplumun liderlerinin de Kıbrıs sorununa nihai ve uygulanabilir bir çözümü cesaretlendirecek siyasi isteklilikleri olduğundan eminiz” şeklinde konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık