AktüelPolitikaRüşvet, gizli bilgi ifşası, haksız mal edinme: Polis müfettişi tutuklandı

“Haksız mal edinme, Kamu Görevlisinin rüşvet talebi, Gizli bilgilerin ifşası ve Görevi Kötüye kullanma” suçlarından aleyhinde soruşturma başlatılan polis müfettişi G.Ç., bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

 Yenidüzen’de yer alan habere göre “Haksız mal edinme, Kamu Görevlisinin rüşvet talebi, Gizli bilgilerin ifşası ve Görevi Kötüye kullanma”  suçlarından aleyhinde  soruşturma başlatılan polis müfettişi G.Ç.,  bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Görevini kötüye kullandığı iddia ediliyor

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Başmüfettişi Tarkan Kızıltuğ olayla ilgili olguları aktardı.

Kızıltuğ zanlı G.Ç.’nin  9 Ocak 2017 ile 9 Ağustos 2018 tarihleri arasında “Haksız mal edinme” ve 2016 yılında “Kamu Görevlisinin rüşvet talebi”, “Gizli bilgilerin ifşası” ve “Görevi Kötüye kullanma” iddiası ile soruşturma başlatıldığını söyledi. Kızıltuğ, 28 Mart 2018 tarihinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınan bir dilekçede, zanlının bir akrabasının TC İş Bankası’nda bulunan para ve altınlarını zimmetine alıp, Girne’de ikamet ettiği apartman dairesi ve Esentepe’deki araziyi adına devraldığına ilişkin iddialar olduğu yönünde şikâyette bulunulduğunu söyledi.

Yüklü miktarda parayı adına yatırdı

Polis Başmüfettişi Tarkan Kızıltuğ, zanlının bir bankada aile yakını adına olan 341 bin 600 sterlin ve 160 bin TL parayı kendi adına yatırdığının ve zanlının kasa kiraladığı yönünde tespitlerde olduğunu anlattı.

Binlerce evrak incelenecek

Kızıltuğ, soruşturmanın çok geniş ve kapsamlı olarak devam ettiğini söyleyerek, emare alınan binlerce evrakın, ayrıca dizüstü bilgisayarların, hard-disklerin,  CD ve emarelerin inceleneceğine vurgu yaptı.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına ve gerekli sağlık kontrollerinden geçirilmesi ve ilaçlarının temin edilmesine emir verdi.

Kaynak: Yenidüzen

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık