AktüelEkonomi PolitikPolitikaReynar: “Sınır dışı kararları peşi sıra”

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 17, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Avukat Tacan Reynar, sosyal medya hesabı üzeriden yaptığı paylaşımla, son günlerde Türkiye kökenli kişilerin peşi sıra sınır dışı edildiğini açıklayarak,  “TRT Haber son 24 saatte aldığımız duyumları doğruluyor. Dün 2 kişinin bugün de yine 2 kişinin iade edildiği bilgisi vardı, bu kısmen doğrulanmış oldu. Polis karakollarında tutulan şahıslara aileleri ulaşamıyor ve hangi gerekçe ile tutuklandıkları hakkında bilgi sahibi değiller” ifadelerini kullandı.

Reynar ayrıca “Türkiye’nin istemi üzerine TC vatandaşı herkesin her an iade edilebileceği anlamına geliyor. Sorgusuz, sualsiz ve sadece bir şüphe üzerine. Uçağa bindir gönder. Geldiğimiz noktaya bakın.” açıklamasında bulundu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Türkiye ile KKTC arasında suçlu ve şüphelilerin karşılıklı iadesi hakkında bir anlaşma imzalanmış ve içeriği de kamuoyu ile paylaşılmamıştı.

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©