AktüelEkonomi PolitikPolitikaReynar: “Sınır dışı kararları peşi sıra”

Avukat Tacan Reynar, sosyal medya hesabı üzeriden yaptığı paylaşımla, son günlerde Türkiye kökenli kişilerin peşi sıra sınır dışı edildiğini açıklayarak,  “TRT Haber son 24 saatte aldığımız duyumları doğruluyor. Dün 2 kişinin bugün de yine 2 kişinin iade edildiği bilgisi vardı, bu kısmen doğrulanmış oldu. Polis karakollarında tutulan şahıslara aileleri ulaşamıyor ve hangi gerekçe ile tutuklandıkları hakkında bilgi sahibi değiller” ifadelerini kullandı. Reynar ayrıca “Türkiye’nin istemi üzerine TC vatandaşı herkesin her an iade edilebileceği anlamına geliyor. Sorgusuz,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 17, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Avukat Tacan Reynar, sosyal medya hesabı üzeriden yaptığı paylaşımla, son günlerde Türkiye kökenli kişilerin peşi sıra sınır dışı edildiğini açıklayarak,  “TRT Haber son 24 saatte aldığımız duyumları doğruluyor. Dün 2 kişinin bugün de yine 2 kişinin iade edildiği bilgisi vardı, bu kısmen doğrulanmış oldu. Polis karakollarında tutulan şahıslara aileleri ulaşamıyor ve hangi gerekçe ile tutuklandıkları hakkında bilgi sahibi değiller” ifadelerini kullandı.

Reynar ayrıca “Türkiye’nin istemi üzerine TC vatandaşı herkesin her an iade edilebileceği anlamına geliyor. Sorgusuz, sualsiz ve sadece bir şüphe üzerine. Uçağa bindir gönder. Geldiğimiz noktaya bakın.” açıklamasında bulundu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Türkiye ile KKTC arasında suçlu ve şüphelilerin karşılıklı iadesi hakkında bir anlaşma imzalanmış ve içeriği de kamuoyu ile paylaşılmamıştı.

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık