AktüelKıbrıs SorunuReuters, Kıbrıs’taki eylemleri dünyaya servis etti

Lefkoşa’nın iki yakasında bugün gerçekleşen eylemler dünyanın en büyük haber ajanslarından biri olan Reuters tarafından kamuoyuna servis edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa’nın iki yakasında bugün gerçekleşen eylemler, dünyanın en büyük haber ajanslarından biri olan Reuters tarafından kamuoyuna servis edildi. 

Reuters haberinde, Cenevre’de gerçekleşecek görüşmeler öncesinde her iki taraftan binlerce kişinin federasyon için yürüdüğünü yazdı. 

Eylemden notlar da aktarılan haberde, eylemcilerin zeytin dalları taşıdığını, insanların Lefkoşa’yı çevreleyen duvarların etrafında yürüyüş gerçekleştirdiği belirtildi. 

Eylemcilerin Yunanca ve Türkçe pankartlar tutarak “Kıbrıs, Kıbrıs halkına aittir” dediğini de ifade eden Reuters, Covid-19 dolayısıyla kapatılan barikatların yeniden açılmasının talep edildiği de belirtildi. 

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık