AktüelDünyaReuters: İdlib’te en az 34 Türk askeri öldürüldü

Reuters Haber Ajansı, İdlib’te Rusya ve Suriye ordusunun düzenlediği operasyonda en az 34 Türk askerinin öldürüldüğünü duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 27, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Reuters Haber Ajansı, İdlib’te Rusya ve Suriye ordusunun düzenlediği operasyonda en az 34 Türk askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Reuters Haber Ajansı, İdlib’te Türk askerlerinin öldürüldüğünü duyurdu. Yapılan açıklamada, 34 Türk askerinin, Rusya ve Suriye ordusu tarafından öldürüldüğü de iddia edildi.

Mülteci geçişleri engellenmeyecek

Öte yandan Reuters, üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde Türkiye’nin Suriyeli mültecilerin kara ya da deniz yoluyla Avrupa’ya geçişlerini durdurmama kararı aldığını duyurdu.

Independent Türkçe’nin ulaştığı kaynaklara göre de İdlip’te mülteci akını olması durumunda bu mültecilerin Avrupa’ya gitmesi noktasında herhangi bir şekilde müdahale edilmeyecek.

Avrupa’ya gidecek olan mülteciler için alınan karar sadece Suriyelileri kapsamayacak diğer göçmenler için de uygulanacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık