AktüelEkonomi PolitikPolitikaRenklerimizle 1 Mayıs’a!

Kuir Kıbrıs Derneği  1 Mayıs’a çağrı yaptı… İşte açıklama “Kuir Kıbrıs Derneği olarak, taleplerimizi duyurmak, mücadelemizi yükseltmek üzere, renklerimizle 1 Mayıs’ta saat 18:00’de Lefkoşa Kuğulu Park’ta toplanıp ara bölgeye yürüyoruz. LGBTİ+ emekçiler olarak, heteroseksüel ve natransların yaşadıklarına ek olarak, mevcut veya algılanan cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden dolayı işe alımda ayrımcılığa maruz kalmakta, iş bulabildiğimiz durumlarda cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğimizin “ifşa edilmesi” temelinde korku yaşamakta, bununla tehdit edilmekte, iş yerlerinde ayrımcılık ve şiddete...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 30, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kuir Kıbrıs Derneği  1 Mayıs’a çağrı yaptı… İşte açıklama

“Kuir Kıbrıs Derneği olarak, taleplerimizi duyurmak, mücadelemizi yükseltmek üzere, renklerimizle 1 Mayıs’ta saat 18:00’de Lefkoşa Kuğulu Park’ta toplanıp ara bölgeye yürüyoruz.

LGBTİ+ emekçiler olarak, heteroseksüel ve natransların yaşadıklarına ek olarak, mevcut veya algılanan cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden dolayı işe alımda ayrımcılığa maruz kalmakta, iş bulabildiğimiz durumlarda cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğimizin “ifşa edilmesi” temelinde korku yaşamakta, bununla tehdit edilmekte, iş yerlerinde ayrımcılık ve şiddete maruz kalmakta, istifaya zorlanmakta, işten atılmakta, yoksullaştırılmaktayız.

Bu yıl da emeğimizi sömüren, doğayı talan eden, kimi sevebileceğimize, kendimizi nasıl tanımladığımıza karar verme tekelini elinde bulundurduklarını düşünenlere karşı 1 Mayıs’ta sokakta olacağız. Kapitalizme, işçi sınıfını bölen homofobi, bifobi, transfobiye karşı, emek mücadelesinin ayrılmaz parçası olan biz LGBTİ+’lar da yürüyeceğiz.

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz!”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık